
Senioren Hobby Centrum Mill leeft volop
MILL | Het Senioren Hobby Centrum is met haar 15-jarig bestaan een begrip in Mill. Hans van Baal is vanaf het eerste uur verbonden met het Senioren Hobby Centrum en eveneens een van de oprichters.
Door Rudolf van Gemert
Hans is niet alleen secretaris in het bestuur, maar helpt en denkt ook altijd waar nodig. “Bij onze start hadden we gelijk 50 geïnteresseerde en actieve deelnemers. In het begin waren we nog amateuristisch bezig, nu zijn we niet alleen professioneler maar ook commerciëler bezig. Er zijn altijd valkuilen en het is niet altijd gemakkelijk om je niveau vast te houden. Het Senioren Hobby Centrum leeft volop. Vorig jaar maart waren we met 285 mensen actief bezig. Steeds meer liefhebbers komen van buiten onze gemeente, waarbij meer ‘jongeren van rond de vijftig’ grote interesse tonen. De redenen waarom men bij ons komt, zijn het ontmoeten van mensen en samen hobbymatig bezig zijn en van elkaar leren. We hebben een goede relatie met de gemeente en basisschool De Lens is een partner met goede wisselwerking zonder papierkraam. Onze manier van werken is uniek, waarbij elke hobbygroep een deskundige teamleider heeft.”
Marian Govers-Jilesen knikt instemmend. Zij doet niet alleen de PR, maar is eveneens teamleider schilderen en heeft grote betrokkenheid bij alle disciplines. “Teamleiders vinden we heel belangrijk, zij zijn altijd aanwezig bij hun groep op de vaste dagen in de week. Goede teamleiders vinden we ook van buiten onze gemeente. Zij krijgen ook veel input van ons. We zien het als een geoliede machine. Met 22 disciplines is alles gewoon prima op orde. Mensen zijn meer maatschappelijk betrokken en nemen meer tijd voor hun vrijetijdsbesteding. We hebben 60 sponsoren, dat is toch super voor ons.”
Jan Derks is vrijwilliger van het eerste uur. Als beheerder is hij de rechterhand van de teamleiding. “Met 61 jaar ging ik met pensioen. Het Hobby Centrum was een perfecte voortgang na mijn werk. Thuis zitten was niks voor mij en hier voel ik me perfect op mijn plaats. Ik ben veelzijdig en heb altijd veel gedaan. Ik kwam bij de hobby bloemschikken terecht. Ik had niets met bloemen, maar dat veranderde totaal. Ik weet nu veel en help mee waar nodig is. Naast hobbygroepen, het reparatiecentrum en het inloop-computercafé hebben we ook de Hobby DoeWat beurs met een 35-jarige traditie. Hiervoor zoeken we een nieuwe ruimte voor 100 standhouders. Het Senioren Centrum Mill is gewoon fantastisch”, glimlacht Jan.
-
Kofferbakverkoop en festival bij Wilbertoord Pakt Uut
9:05
-
Beginnen met Hardlopen – Diplomaloop
17:55
-
Motorrijder gewond door botsing met bestelbusje in Oploo
15:59
2
-
Kom jij ook naar het Natuurfeest bij de Schutkooi?
19 uur geleden
-
ZooParc verwelkomt rode titi’s, witgezichtsaki en bamboemaki
20 uur geleden
-
#KoopLokaal Profile Weys het adres voor alle fietsen
22 uur geleden
-
Derde Divisie ‘Eigenlijk is het gekkenwerk dat het seizoen dit weekend al begint’
23 uur geleden
-
Open Monumentendag Klooster Sint Agatha
1 dag geleden
-
Een Lourdesreis draait om troost, bemoediging en aandacht
2 dagen geleden
2
-
COLUMN ‘Is Mat Rutten uit Gennep een beetje simpel of een genie?’
2 dagen geleden
-
Voorbijganger blust beginnende bermbrand in Beers
2 dagen geleden
-
Aannemingsbedrijf Janssen-Groesbeek B.V. overhandigt prijs op bouwplaats Villa Lierdal te Molenhoek
2 dagen geleden
-
Groepje mishandelt man en bedreigt omstander in Boxmeer; Politie zoekt getuigen
2 dagen geleden
1
-
#KoopLokaal Printservice Cuijk, het zit hem in de naam
2 dagen geleden
-
Bridgeclub 2-Harten viert 25-jarig jubileum
2 dagen geleden
Meest gelezen




Nieuwsoverzicht
-
Kofferbakverkoop en festival bij Wilbertoord Pakt Uut
9:05
-
Beginnen met Hardlopen – Diplomaloop
17:55
-
Motorrijder gewond door botsing met bestelbusje in Oploo
15:59
2
-
Kom jij ook naar het Natuurfeest bij de Schutkooi?
19 uur geleden
-
ZooParc verwelkomt rode titi’s, witgezichtsaki en bamboemaki
20 uur geleden