
Bronlaak: wonen en werken in welbehagen
Aldus Hester Buijs, sinds de overname door DeSeizoenen locatiemanager van de woon- en werkgemeenschap Bronlaak in Oploo, na afloop van het symposium ‘t(h)uis op Bronlaak’.
[image=213646]
Woongebouwen
Tijdens het symposium werden de zeventig deelnemers uitvoerig geïnformeerd over de historie van de in het landgoed De Groote Slink groen ingebedde instelling voor antroposofische zorg aan mensen met een verstandelijke beperking. John Benjamin, adviseur van DeSeizoenen en kenner van Bronlaak, voerde zijn gehoor met veel bevlogenheid langs de organisatie en de woongebouwen. Eerst in zijn inleiding, later tijdens een ‘verkenningstocht’ door de helende omgeving.
Omarming
De jongste aanwinst op het terrein is het woongebouw Parcival. Dit gebouw werd vorig jaar juli al opgeleverd, maar het faillissement zette een rem op de inrichting. Nu is het dan zover want op 21 mei trekken de bewoners er in.
Parcival is een zeer bijzonder en veelgeprezen ontwerp van het Eindhovense architectenbureau Vissers & Roelants. Het gebouw, dat met een ‘knipoog naar de nabijgelegen monumentale villa’ is ontwikkeld, voldoet volgens Karin Vissers aan alle eisen die aan een eigentijds woonhuis voor mensen met een beperking worden gesteld. “Het is vernieuwend, geïnspireerd op de omgeving en de antroposofie”. Dat laatste gaf het voor Vissers “zeker een extra dimensie”.
Het woonhuis, dat als het ware de groene omgeving omarmt, biedt ruimte aan drie groepen van zes bewoners. Geborgenheid is een sleutelwoord. Elke bewoner heeft een eigen kamer en elke groep heeft eigen faciliteiten zoals een woonkamer en keuken. “De woonkamer is zo ontworpen dat bewoners die daar behoefte aan hebben, zich kunnen terugtrekken. Ook de keuze voor natuurlijke materialen en harmonische kleurstelling sluiten hier naadloos bij aan.
Wie kennis wil maken met de bijzondere woon- en werkgemeenschap in Oploo kan terecht op de tweejaarlijkse open dag. Deze wordt gehouden op 2e Pinksterdag 28 mei van 10.00 tot 16.00 uur.
-
Nieuwe technologieën en kunstmatige intelligentie in de Bieb!
14:29
-
12:28
1
-
9:56
-
8:34
-
22 uur geleden
1
-
1 dag geleden
3
-
1 dag geleden
-
1 dag geleden
-
1 dag geleden
-
Open en eerlijk duurt het langst, maar niet altijd
2 dagen geleden
-
COLUMN ‘Kampenstrijd in het Land van Cuijkse gemeentehuis’
2 dagen geleden
1
-
Eerste vier voorzorgcirkels in Land van Cuijk
2 dagen geleden
-
Boodschappencrisis? Niet met de Coxbox
2 dagen geleden
-
Scholen in de regio tevreden over slagingspercentages
2 dagen geleden
-
Kans op verbreding fietspad Maasbrug, maar niet van harte
2 dagen geleden
6
Meest gelezen


Nieuwsoverzicht
-
Nieuwe technologieën en kunstmatige intelligentie in de Bieb!
14:29
-
Boom valt over de weg en belandt tussen woningen in Cuijk
12:28
1
-
Brugklassers van Metameer jenaplan Boxmeer in gesprek met Mensenbieb
9:56
-
Première-concert Vierdaagse Orkest in Schouwburg Cuijk
8:34
-
Dankzij deze kiosk moet de Brink in Sint Anthonis weer bruisen
22 uur geleden
1