
Samenwerking Bernhoven en Siemens Healthineers op gebied van laboratoriumdiagnostiek
UDEN | Bernhoven en medisch technologiebedrijf Siemens Healthineers tekenden vandaag een samenwerkingsovereenkomst voor de komende 15 jaar op het gebied van laboratoriumdiagnostiek. De partners gaan over en weer gebruik maken van elkaars kennis en middelen waarbij kwaliteit en gezondheidsresultaat voor de patiënt voorop staan. Het laboratorium en de bijbehorende dienstverlening blijven op de locatie in Uden bestaan. Deze samenwerking past binnen de weg van toekomstbestendige zorg die Bernhoven is ingeslagen.
Siemens Healthineers gaat een bijdrage leveren aan het analyseproces, de automatisering en de digitale infrastructuur van het laboratorium. Waar mogelijk wordt de laboratoriumdiagnostiek dicht naar de patiënt in de eigen omgeving gebracht. Zo hoeft een patiënt straks niet meer voor elke laboratoriumtest naar het ziekenhuis te komen. Met deze samenwerking spelen Bernhoven en Siemens in op de veranderingen in het diagnostisch landschap. Ontwikkelingen als digitalisering, robotisering, zelf testen, eigen regie op gezondheid en bekostiging van de zorg maken dat deze sector sterk verandert. Door de samenwerking ontstaat er schaalgrootte en innovatiekracht en blijft de continuïteit van de laboratoriumdiagnostiek gewaarborgd.
Geert van den Enden, algemeen directeur Bernhoven: “Het aangaan van een langdurig partnership met een medtech partner als Siemens Healthineers geeft ons de innovatiekracht om ons analyseproces verder te optimaliseren. Bernhoven volgt al enige jaren een koers van toekomstbestendige zorg waarbij we door in te zetten op kwaliteit de zorg ook toegankelijk en betaalbaar willen houden. Dit partnership is een volgende stap in die transitie.” Kees Smaling, algemeen directeur Siemens Healthineers: “Deze overeenkomst is de eerste in haar soort in Nederland waarbij partijen zo intensief gaan samenwerken op het gebied van laboratoriumdiagnostiek. We zijn trots dat we Bernhoven op deze wijze mogen ondersteunen en zo hiermee een impuls geven aan het realiseren van passende zorg voor patiënten van Bernhoven.”
-
17:00
3
-
16:37
-
14:28
-
Hulpdiensten groots opgeroepen voor gaslek
13:02
-
10:00
18
-
9:49
39
-
9:46
-
1 dag geleden
-
Verdachte van vernieling in Leeuwerikstraat krijgt binnenkort bezoek van politie
1 dag geleden
-
1 dag geleden
51
-
Automobilist (57) aangehouden in Oss
2 dagen geleden
-
Politie doet onderzoek na woninginbraak Macharen
2 dagen geleden
1
-
Omzet in de horeca in vierde kwartaal met 44 procent afgenomen
2 dagen geleden
46
-
Fietser gewond bij ongeval op Ruwaardsingel
2 dagen geleden
-
De patrijs heeft het moeilijk, maar in deze regio gaat het redelijk
3 dagen geleden
Meest gelezen




Nieuwsoverzicht
-
42 stembureaus in gemeente Oss, waaronder drive-thru en tent
17:00
3
-
Renovatie Dorpshuis ‘t Slotje inclusief bovenmeesterswoning
16:37
-
Uitwisselen van ideeën via website ‘Mijn buurt Oss’
14:28
-
Hulpdiensten groots opgeroepen voor gaslek
13:02