
Team Rembrandts terug naar Nederland: 'We hebben het super gedaan'
VEGHEL | Team Rembrandts, een robotteam met studenten van Fontys University of Applied Science, Zwijsen College (Veghel) en Heerbeeck College (Best), heeft tijdens twee toernooien in de Verenigde Staten hoge ogen gegooid. In Orange County haalde het robotteam de halve finale en in San Diego werden ze vierde.
Jaarlijks ontwikkelt het robotteam in zes weken tijd een robot waarmee ze de strijd aangaan tijdens de FRC met 64 andere teams van over de hele wereld. Team Rembrandts vertrok op 25 februari naar Orange County en San Diego in de Verenigde Staten om deel te nemen aan FIRST Robotics Competition (FRC). Maandag 11 maart keerde ze tevreden terug. "We hebben het super gedaan", aldus begeleidend docent Joris de Graaf.
De eerste wedstrijd was in Orange County. Nadat Team Rembrandts de kwalificatiewedstrijden goed doorliep, werden ze uiteindelijk in de halve finale uitgeschakeld. "We zijn 5de van de 46 geworden", zegt Joris.
Halve finale
De reis ging vervolgens door naar San Diego. Ook daar werd de kwalificatie overleefd. Joris: "In de halve finale gingen we na een tiebreak (80-78) ten onder tegen de gedoodverfde favoriet en uiteindelijke winnaar." Team Rembrandts ging er wel vandoor met de Safety Award en Excellence in Engineering Award.
Maandagmiddag arriveren de scholieren bij de Fontys Hogeschool in Eindhoven. Ze worden daar door de directies van de verschillende scholen en ouders hartelijk ontvangen.

-
Start je jaar goed met 2Power, een vitaal cadeautje voor jezelf
15:48
-
12:39
-
Beginnend bestuurder raakt rijbewijs kwijt
12:05
-
Auto's botsen op A50 bij Eerde
11:04
-
Top 2000 Live: Crazy!
10:17
-
1 dag geleden
-
Hutten beste cateraar in MT1000-ranking
1 dag geleden
3
-
Dorpsdeal van de week Pizza afhalen voor slechts €5,50 bij New York Pizza Veghel
1 dag geleden
-
Kerstmarkt op de Mariaschool
1 dag geleden
-
Groei & Bloei: demonstratie voor kerst
1 dag geleden
-
Ruitersport Zijtaart trots op uitbreiding rijhal
1 dag geleden
-
Winkelwagenmuntjesexpositie op laatste verzamelaarsbeurs
1 dag geleden
-
Het Ambiancekoor verzorgt kerstoptredens
1 dag geleden
-
2 dagen geleden
-
Muzikale show van Vintage Heroes in De Afzakkerij
2 dagen geleden
Meest gelezen



Nieuwsoverzicht
-
Start je jaar goed met 2Power, een vitaal cadeautje voor jezelf
15:48
-
Oer-Blauwgelers: Gerard, Cees en John
12:39
-
Beginnend bestuurder raakt rijbewijs kwijt
12:05
-
Auto's botsen op A50 bij Eerde
11:04
-
Top 2000 Live: Crazy!
10:17