
Team Rembrandts pakt als eerste Europese team ooit de wereldtitel
DETROIT | Team Rembrandts is zaterdagavond in Detroit (VS) wereldkampioen geworden. Het robotica team bestaande uit studenten van Fontys Engineering, het Zwijsen College en het Heerbeeck College sleepte de wereldtitel van de FIRST Robotics Competition in de wacht. Samen met drie andere teams en hun robot Andromeda hebben zij 4000 teams achter zich weten te houden.
Tijdens het spel Destination Deep Space gesponsord door Boeing was het de bedoeling dat twee teams van drie robots streden op een veld om plastic schijven en ballen te plaatsen. Ook kon de robot klimmen op een platform. Het team dat na twee en een halve minuut de meeste punten had, ging er met de eindoverwinning vandoor.
Finale
Na de voorrondes, waar Team Rembrandts dit jaar tot twee keer toe de halve finale behaalde en verschillende awards won, heeft het team zich weten te kwalificeren voor de wereldfinales. Team Rembrandts won hun zogeheten divisie en daarom mocht het team spelen in de echte finales, waarin de teams van de zes deelnemende divisies tegen elkaar streden voor een plek in de finale. Team Rembrandts werd tijdens deze ronde tweede en kwalificeerde zich samen met de nummer één voor de finale.
De finale werd een spannende strijd. Uiteindelijk ging Team Rembrandts met de overwinning aan de haal. Het robotica team is het eerste Europese team ooit dat wereldkampioen is geworden.
Dit is het zevende jaar van deelname van het team aan de competitie en de zesde keer dat ze zich wisten te kwalificeren voor de wereldkampioenschappen. Ook zijn ze nu al gekwalificeerd voor het wereldkampioenschap van 2020.
-
Brandweer en Enexis opgeroepen voor gaslek in Veghel
23:23
-
Koninklijke Onderscheiding voor Johan van Gerwen
23:19
-
23:14
-
20:37
-
Win twee vrijkaarten voor Libéma Open; organisatie zoekt nog jongeren voor bijbaantje
17:29
-
16:00
-
Gemeente Meierijstad en ‘La Casserole’ sluiten een nieuwe huurovereenkomst voor Kasteel Henkenshage
15:32
-
14:50
-
Van den Bosch opent deuren voor nieuw talent, Academy voor het eerst toegankelijk
13:40
-
Vuurwerkverbod rondom wedstrijden van Blauw Geel’38
19 uur geleden
-
20 uur geleden
10
-
Groei & Bloei organiseert lezing over varens bij WijNu
22 uur geleden
-
2 dagen geleden
-
Turks cultureel festijn bij Selimiye moskee in Veghel
2 dagen geleden
4
-
2 dagen geleden
Meest gelezen

Nieuwsoverzicht
-
Brandweer en Enexis opgeroepen voor gaslek in Veghel
23:23
-
Koninklijke Onderscheiding voor Johan van Gerwen
23:19
-
Vijftien bomen gesneuveld aan de Erpseweg: ‘Gemeente wist dat dit een keer mis zou gaan’
23:14
-
Coalitie Bernheze wil Marius Tielemans als vierde wethouder
20:37
-
Win twee vrijkaarten voor Libéma Open; organisatie zoekt nog jongeren voor bijbaantje
17:29