
'Aantal verpleeghuisbewoners met Coronavirus blijft stabiel hoog'
Naar schatting heeft ongeveer één derde van de verpleeghuizen tenminste één patiënt met het Coronavirus. Het RIVM ziet dat er de laatste dagen niet veel nieuwe verpleeghuizen met COVID-19 patiënten bijkomen, maar ziet wel verspreiding van COVID-19 binnen verpleeghuizen.
Het aantal verpleeghuisbewoners met COVID-19 dat overlijdt, blijft stabiel hoog. Verpleeghuizen laten bewoners en zorgmedewerkers testen wanneer er een verdenking is op een COVID-19. Sommige meldingen worden later gedaan. Daarom kan het zijn dat nog niet alle meldingen van de laatste week zijn meegenomen.
In de afbeelding hieronder zie je dat het aantal verpleeghuizen dat voor het eerst een bewoner met COVID-19 meldt sinds eind maart minder wordt. Naar schatting heeft ongeveer één derde van het aantal verpleeghuizen tenminste één bewoner met COVID-19.
In het figuur hieronder zie je dat het aantal gemelde verpleeghuisbewoners met COVID-19 dat overlijdt stabiel hoog is. Het gaat hier alleen om verpleeghuisbewoners die getest zijn op COVID-19. Omdat dat niet bij alle patiënten is gebeurd, ligt het daadwerkelijke aantal overleden verpleeghuisbewoners met COVID-19 hoger dan het figuur laat zien. Het RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu gaat samenwerken met Nivel Nederlands instituut voor onderzoek van de gezondheidszorg en Verenso Vereniging van Specialisten Ouderengeneeskunde en Sociaal Geriaters om beter zicht te krijgen op patiënten in verpleeghuizen die waarschijnlijk COVID-19 hebben of hadden, maar waarbij geen laboratoriumonderzoek is gedaan.
-
17:32
20
-
16:32
-
Verbouwingsperikelen bij modezaak Estivo in Veghel
16:00
-
Udens wooncomplex Carolushof per september van het gas af
20 uur geleden
1
-
20 uur geleden
4
-
Smakelijke (paling)sound met Cats-tribute in Markant
21 uur geleden
-
21 uur geleden
-
Oldtimer Zomerrit voor oldtimer vrachtauto’s, luxe en exclusieve auto’s
22 uur geleden
-
23 uur geleden
-
2 dagen geleden
18
-
Zomeravondconcert Koor Landante in Schaijk
2 dagen geleden
-
Terugblik op een succesvol Toontje Verkuijlen toernooi
2 dagen geleden
-
Advertorial “Bij DermaPark werk je aan echte huidverbetering”
2 dagen geleden
-
‘Repelsteeltje en de blinde prinses’ in première bij Naat Piek
2 dagen geleden
-
2 dagen geleden
Meest gelezen





Nieuwsoverzicht
-
FOTO’S Eerste F-35’s geland op vliegbasis Volkel: ‘Grote mijlpaal’
17:32
20
-
FOTO’S Demonstratie voor hoofdpoort vliegbasis tegen F-35 gevechtsvliegtuigen
16:32
-
Verbouwingsperikelen bij modezaak Estivo in Veghel
16:00
-
Udens wooncomplex Carolushof per september van het gas af
20 uur geleden
1
-
Vaccinatielocatie Uden sluit toch pas over een maand
20 uur geleden
4