
Het inladen van de vrachtwagen.
(Foto: Henk Lunenburg )Caritas zendt 7600 kilo aan hulpgoederen naar Moldavië
UDEN | Onder de titel: ‘Help Moldavië de winter door’ heeft Caritas in september voor het eerst een transport hulpgoederen naar Moldavië gestuurd. Dit is een groot succes geworden. Caritas heeft besloten om een tweede transport naar Moldavië te sturen.
door Henk Lunenburg
Caritas ontving uit Moldavië hele goede berichten dat alle hulpgoederen op de juiste plaats terecht zijn gekomen. Vele lezers van het Udens Weekblad reageerden enthousiast, en er is daarna heel veel kleding in de grijze kledingbakken van Caritas en andere hulpgoederen bij de Piuskerk afgegeven. Nu de winter voor de deur staat en het in Moldavië heel erg koud is, heeft Caritas besloten om een tweede transport naar Moldavië te sturen. Op vrijdag 11 november werd de vrachtwagen geladen, die gratis geregeld is door ‘Max maakt Mogelijk’. Met dit transport gaan twaalf pallets kleding/ondergoed, vijf pallets dekens/beddengoed en dekbedden, twee dozen met schoenen, twee kisten met zeep en één ziekenhuisbed met matras mee. Dit is in totaal 7600 kilo aan hulpgoederen.
Caritas wil alle inwoners van Uden, Volkel, Odiliapeel en binnenkort ook Landerd vragen om zoveel mogelijk kleding en schoenen in hun grijze kledingbakken te stoppen. Grote stukken zoals kinderbedjes, rollators en rolstoelen kunnen worden afgegeven bij de voormalige Piuskerk. Deze is geopend van maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Caritas blijft naast de arme mensen in Moldavië en Roemenië ookde minderbedeelde in onze gemeente helpen door middel van de kledingbank. Meer info: caritasuden.nl.
-
13:50
-
10:36
-
‘Ook burgers kunnen een bijdrage leveren’
9:54
-
Birgittinessen-kapel wordt heropend na verbouwing
21 uur geleden
-
Gemeente aan de slag met vergroenen, verfraaien en aanpakken leegstand in centrum
23 uur geleden
-
23 uur geleden
1
-
Verbouwing bedrijfshal aan Rudigerstraat gestart
2 dagen geleden
-
Nieuwe Boekelse Peelsessie met The Wild Guess en B-Genda
2 dagen geleden
-
2 dagen geleden
-
Hoe zit het met nummerbehoud bij overstap naar sim only?
2 dagen geleden
-
3 dagen geleden
-
Volkels BZB pakt weer uit met Alle Remmen Los
3 dagen geleden
-
FOTO’S Artistiek fotograaf Harry van Mil exposeert voor bewoners Kloosterpark
3 dagen geleden
-
Leerlingen controleren snelheid van automobilisten op Klarinetstraat
3 dagen geleden
-
Jubilarissen samen 205 jaar bij Hendriks Coppelmans
3 dagen geleden
Meest gelezen

Nieuwsoverzicht
-
Jubilarissen bij Toneelvereniging De Vriendenkring Volkel, voorstelling op het programma
13:50
-
‘Wij willen padel samen naar een hoger niveau tillen’
10:36
-
‘Ook burgers kunnen een bijdrage leveren’
9:54
-
Birgittinessen-kapel wordt heropend na verbouwing
21 uur geleden
-
Gemeente aan de slag met vergroenen, verfraaien en aanpakken leegstand in centrum
23 uur geleden